Talassoteraapia

Thalassa tähendab kreeka keeles merd. Meres peitub elu alge ning mere loomuses on varjul sarnasus iseendaga. Läbi aegade on meri inimest enda poole tõmmanud, sest määramatusse kaugusesse laiuval vaatel ning soolakal mereõhul on meeli puhastav, rahu tekitav ja tervistav mõju.
Thalasso teraapiat tunti juba Rooma ja Kreeka ajal tema kasuliku ja stimuleeriva toime pärast inimese tervisele. Klassikalise talasso põhielementideks on meremuda, merevesi, meretoit ja mereõhk, mida kasutatakse hoolitsuste ja lõõgastuse pakkumiseks juba paljudes riikides.
Talassoteraapia tuntumad mereveeprotseduurid on hüdromassaaz, võimlemine soojendatud merevees, vetika- ja mudamaskid ning õhuvannid mererannas.
Euroopa Tervishoiusüsteemis on Talassoteraapia mõjusid teaduslikel alustel uuritud juba väga kaua ning jõutud järeldusele, et Talassoteraapia tugevdab oluliselt inimese immuunsussüsteemi.

Ainukesena Eestis viljeleme talassoteraapiat meie.

Meid ümbritseb tervistava mereveega Haapsalu laht, kust on pärit ka meie hoolitsustes kasutatav muda. Merelisi elemente kohtab ka meie teistes hoolitsustes, restorani menüüs ja ainsana Eestis saavad meie külalised lõõgastuda mereveebasseinis.

Talassoteraapia tarvis on ESPA (European SPAs Association), kuhu kuulub ka ESPAL(Eesti Spade Liit) töötanud välja definitsiooni Talassoteraapia üheseks mõistmiseks Euroopas. ESPA koduleheküljelt leiab Talassoteraapia kriteeriumid THALASSO alajaotusest www.espa-ehv.com

„Talassoteraapia haarab enda alla väga suure ala, alustades krooniliste haiguste raviga(astma, hingamisteede haigused või psoriaas, nahahaigused), lõpetades ennetusraviga, mis on osa Wellness SPA programmidest.“

Talassoteraapiat iseloomustavad järgmised kriteeriumid:
1. Talassoteraapia on teraapia vorm, milles toimub ravi, ennetusravi ja tervislike eluviiside planeerimine vastavalt kliendi näidustustele. Plaani saab teostada ainult meditsiinilise kontrolli ja professionaalse töötajaskonna käe all.
2. Asutus, kus talassoteraapiat osutatakse peab asuma otse mere ääres, kuna mere kliima otsene mõju on olulise tähtsusega.
3. Ennetusel ja ravil on tähtis osa mereveel, mida siis tarbitakse vastavalt inhalatsiooniks ja(või) supluseks vannides või basseinis või otse meres.
4. Ravide ja hoolitsuste pakkumisel on kasutusel nn. merest tulenevad tooted, nagu muda ja vetikad.
5. Asutuse asukohast tulenevalt peab klientidel olema võimalus nautida puhast, allergiavaba mereõhku. Mereõhk sisaldab vaid vähesel määral kahjulikke aineid ja allergeene, seetõttu on pikad jalutuskäigud värskes õhus esmase tähtsusega tagamaks parimad tulemused. Merekaldal jalutades ja mereõhku hingates imenduvad mineraalained kopsukapillaaride kaudu otse vereringesse ning enne antibiootikumide tarvitusele võtmist saadeti hingamisraskustega patsiendid alati mereäärsetesse kuurortidesse.
6. Mitte vähe tähtis pole ka helioteraapia ehk otsese päikesevalguse kasutamine ennetuseks ja raviks. Ebasoodsate ilmastikutingimuste tõttu tuleb päikesevalgus asendada kunstlike UV kiirtega.
7. Tagatud peab olema regulaarne viibimine värskes õhus ja mere ääres, kas siis läbi organiseeritud tegevuste (treeningud, võimlemised) või jalutuskäikude (kepikõnd vms).
8. Talassoteraapia käib käsikäes teiste tervisliku eluviisi alustaladega: füüsiline ja vaimne tasakaal läbi lõõgastusvõimaluste tähtsustamise, toidutavade muutmise, tervisliku toidu propageerimise ja sportliku eluviisi (võimlemine, liikumine).

1kuulabmerd  Fra Mare Thalasso Spa

Fra Mare Thalasso Spa